Prebieha sanácia Kaplnky Kristovho pádu

IMG_6746-1-450x471 (1).jpg

Rímskokatolícka cirkev, farnosť Kežmarok, získala dotáciu Prešovského samosprávneho kraja v rámci projektu Podpora kultúrych pamiatok UNESCO a národných kultúrnych pamiatok. Predpokladané ukončenie prác je do konca októbra 2021.

Projekt rieši sanáciu, odvlhčenie a odvodnenie barokovej prícestnej krížovej kaplnky Kristovho pádu pod krížom z roku 1792 ležiacej na križovatke ulíc „Pod traťou“ a „Michalská“ v Kežmarku. Cieľom je oprava vonkajších a vnútorných omietok, strešnej šindľovej krytiny kaplnky, exteriér (prístupové schodište) a zároveň jej náležité odvodnenie (drenáž).

Galéria

Počúvaj podcast kdekoľvek sa nachádzaš

Vyber si jeden z podcastov a počúvaj ho prostredníctvom tohto webu alebo cez jednu z obľúbených podcastových aplikácii.

Vonkajšie znaky a gestá pri modlitbe

Tento rok sa v Katolíckej cirkvi slávi ako Rok modlitby. V tejto časti Vám ponúkam praktické podnety pre farnosti, spoločenstvá a rodiny, ako prehĺbiť našu modlitbu. Prajem Vám príjemné počúvanie. 

Počúvaj na:

Spotify logoApple Podcasts logoGoogle Podcasts logo

Posolstvo evanjelia z nedele Zoslania Ducha Svätého (19.5.)

V mojom podcaste Božie slovo medzi nami (BSMN) Vám pravidelne ponúkam zamyslenie k evanjeliu najbližšej nedele. Teraz na Svätodušnú nedeľu je to nad úryvkom Jn 15,26-27; 16,12-15. Prajem Vám príjemné počúvanie!

Počúvaj na:

Spotify logoApple Podcasts logoGoogle Podcasts logo

Podporte nás

Ďakujeme za Vašu podporu a štedrosť, aby sme aj naďalej mohli uhrádzať potrebné výdavky a pripravovať pastoračné aktivity. Aktivity našej farnosti môžete podporiť finančne prostredníctvom pokladničiek v kostoloch alebo priamo na bankový účet farnosti.

IBAN: SK50 1100 0000 0026 2315 8188