Prebieha sanácia Kaplnky Kristovho pádu

IMG_6746-1-450x471 (1).jpg

Rímskokatolícka cirkev, farnosť Kežmarok, získala dotáciu Prešovského samosprávneho kraja v rámci projektu Podpora kultúrych pamiatok UNESCO a národných kultúrnych pamiatok. Predpokladané ukončenie prác je do konca októbra 2021.

Projekt rieši sanáciu, odvlhčenie a odvodnenie barokovej prícestnej krížovej kaplnky Kristovho pádu pod krížom z roku 1792 ležiacej na križovatke ulíc „Pod traťou“ a „Michalská“ v Kežmarku. Cieľom je oprava vonkajších a vnútorných omietok, strešnej šindľovej krytiny kaplnky, exteriér (prístupové schodište) a zároveň jej náležité odvodnenie (drenáž).