Aktivita „Duchovná turistika cez vrchy Svätého písma“

1705486173 (1).jpg

Milovaní bratia a sestry! Na 3. nedeľu v Cezročnom období – Nedeľu Božieho slova, ktorá bola na 21. januára 2024 sme vstúpili do II. etapy pastoračného projektu v našej Spišskej diecéze. Táto etapa upriamuje náš pohľad na BOŽIE SLOVO.

V rámci tejto etapy vám v tomto pôstnom čase ponúkame pôstnu aktivitu s názvom DUCHOVNÁ TURISTIKA CEZ VRCHY SVÄTÉHO PÍSMA. Táto pôstna aktivita obsahuje 33 kartičiek s vrchmi, ktoré sa nachádzajú vo Svätej Zemi. Aktivita nás privádza k hlbšiemu vnímaniu Svätého písma. Na jednej strane kartičky nájdete text Svätého písma a na druhej teologicko-duchovné zamyslenie s otázkami na rozjímanie. Jeden vrch je na jeden deň okrem soboty a nedele. Môžete si ju zobrať za dobrovoľný príspevok na stolíkoch pri východe z baziliky.

Drahí mladí a birmovanci, ponúkame vám aktivitu DUCHOVNÁ TURISTIKA CEZ VRCHY SVÄTÉHO PÍSMA. Viacerí ste sa už do nej zapojili, z čoho sa tešíme, ale pozývame ešte ďalších, ktorí by sa chceli zapojiť. Pravdepodobne už nedobehnete tých, ktorí sa zapojili od začiatku, ale ak dosiahnete viac ako polovicu správnych odpovedí – budete môcť ísť zadarmo na stretnutie mladých s otcom biskupom na Sp. Kapitulu, ktoré je 6.4.2024. Stačí si teda vziať túto aktivitu z kostola, napísať nám na farský Instagram (CHCEM SA ZAPOJIŤ) a my vám každý deň zašleme jednu otázku, na ktorú odpoviete. (Ak by ste Instagram nepoužívali – napíšte vaše tel. číslo na farský email: farakezmarok@gmail.com a pošleme vám otázku cez SMS.) Na konci pôstu ešte tých najšikovnejších samozrejme odmeníme hodnotnými cenami a niektorí budú mať možnosť zúčastniť sa duchovnej obnovy v Poľsku spolu s naším pánom dekanom.

Modlitba v spoločenstve so svätými

Posolstvo evanjelia z 29. nedele v Cezročnom období (20.10.)

V mojom podcaste Božie slovo medzi nami (BSMN) Vám pravidelne ponúkam zamyslenie k evanjeliu najbližšej nedele. Teraz je to nad úryvkom Mk 10,35-45. Prajem Vám príjemné počúvanie!