Zavádzame duchovnú „online“ polhodinku so seniormi

3518586_1200x-601x471.jpg

Do Zariadenia pre dôchodcov – Vyšný mlyn v Kežmarku chodievame počas roka pravidelne sláviť sv. omše. Avšak zhoršená pandemická situácia a prijaté opatrenia posledných týždňov nám to neumožňujú. Ako kňazi chceme naďalej zostať spojení s našimi seniormi. Vďaka ústretovosti a ochote pani riaditeľky Mgr. Marcely Ištocyovej a zamestnancov to bude možné v online forme. Raz do týždňa sa s klientmi tohto zariadenia spojíme prostredníctvom internetu v duchovnej polhodinke, aby sme ich príhovorom a spoločnou modlitbou povzbudili.

Svätý Otec František pri návšteve Slovenska zvlášť nás, kňazov, vyzval, aby sme boli kreatívni. Z úst zamestnancov a predovšetkým samotných seniorov vieme, ako ťažko znášajú samotu a odlúčenie. Pandemická situácia ešte viac prehĺbila túto izoláciu. Potrebujú naše povzbudenie. Je to náš záväzok a úloha duchovných pastierov. Preto sme radi, že aj týmto spôsobom im môžeme poslúžiť. Nepôjde o množstvo učených slov a prednášok, ale o ľudské slovo a slovo modlitby.

Počúvaj podcast kdekoľvek sa nachádzaš

Vyber si jeden z podcastov a počúvaj ho prostredníctvom tohto webu alebo cez jednu z obľúbených podcastových aplikácii.

Ježiš - vzor a učiteľ modlitby

Tento rok sa v Katolíckej cirkvi slávi ako Rok modlitby. V tejto časti Vám ponúkam praktické podnety pre farnosti, spoločenstvá a rodiny, ako prehĺbiť našu modlitbu. Prajem Vám príjemné počúvanie.

Počúvaj na:

Spotify logoApple Podcasts logoGoogle Podcasts logo

Posolstvo evanjelia z 15. nedele v Cezročnom období (14.7.)

V mojom podcaste Božie slovo medzi nami (BSMN) Vám pravidelne ponúkam zamyslenie k evanjeliu najbližšej nedele. Teraz je to nad úryvkom Mk 6,7-13. Prajem Vám príjemné počúvanie!

Počúvaj na:

Spotify logoApple Podcasts logoGoogle Podcasts logo

Podporte nás

Ďakujeme za Vašu podporu a štedrosť, aby sme aj naďalej mohli uhrádzať potrebné výdavky a pripravovať pastoračné aktivity. Aktivity našej farnosti môžete podporiť finančne prostredníctvom pokladničiek v kostoloch alebo priamo na bankový účet farnosti.

IBAN: SK50 1100 0000 0026 2315 8188