Zapájame sa do prípravy na jubilejný rok 2025

Logo-525x471 (1).png

Svätý Otec František ohlásil, že rok 2025 bude v Katolíckej cirkvi jubilejným rokom. Zároveň vyzval všetkých veriacich, aby sa dva roky, ktoré predchádzajú tomuto jubileu, zamerali na dve konkrétne témy. Rok 2023 má byť Rokom koncilu. Máme sa venovať novému zahĺbeniu sa do základných tém štyroch koncilových dokumentov, aby sa Cirkev mohla znovu nadýchnuť hlbokého a aktuálneho učenia 2. vatikánskeho koncilu, ktorého 60. výročie otvorenia si pripomenieme 11. októbra 2023. Rok 2024 bude Rokom modlitby. Aj v našej farnosti sme sa rozhodli zapojiť do tejto výzvy Svätého Otca Františka.

Posledným hosťom v rámci cyklu katechéz o 2. vatikánskom koncile bude Mons. František Trstenský, spišský diecézny biskup. Stretnutie s ním sa uskutoční vo štvrtok 30. novembra 2023. Začne sa sv. omšou o 18:00 hod. v Bazilike Sv. kríža a po jej skončení bude pokračovať prednáškou na tému: „Božie slovo v živote Cirkvi.“

Srdečne Vás všetkých pozývame.

Každý účastník stretnutia dostane darček –  obálku, v ktorej nájde základné informácie, čo je to jubilejný rok, ako sa slávil v Biblii a ako sa slávi v Cirkvi a  plagátik  s dátumami stretnutí. Srdečne Vás všetkých pozývame.

PROGRAM PRIPRAVOVANÝCH STRETNUTÍ

Počúvaj podcast kdekoľvek sa nachádzaš

Vyber si jeden z podcastov a počúvaj ho prostredníctvom tohto webu alebo cez jednu z obľúbených podcastových aplikácii.

Vonkajšie znaky a gestá pri modlitbe

Tento rok sa v Katolíckej cirkvi slávi ako Rok modlitby. V tejto časti Vám ponúkam praktické podnety pre farnosti, spoločenstvá a rodiny, ako prehĺbiť našu modlitbu. Prajem Vám príjemné počúvanie. 

Počúvaj na:

Spotify logoApple Podcasts logoGoogle Podcasts logo

Posolstvo evanjelia z nedele Zoslania Ducha Svätého (19.5.)

V mojom podcaste Božie slovo medzi nami (BSMN) Vám pravidelne ponúkam zamyslenie k evanjeliu najbližšej nedele. Teraz na Svätodušnú nedeľu je to nad úryvkom Jn 15,26-27; 16,12-15. Prajem Vám príjemné počúvanie!

Počúvaj na:

Spotify logoApple Podcasts logoGoogle Podcasts logo

Podporte nás

Ďakujeme za Vašu podporu a štedrosť, aby sme aj naďalej mohli uhrádzať potrebné výdavky a pripravovať pastoračné aktivity. Aktivity našej farnosti môžete podporiť finančne prostredníctvom pokladničiek v kostoloch alebo priamo na bankový účet farnosti.

IBAN: SK50 1100 0000 0026 2315 8188