Výnimočná výzdoba ako poďakovanie za úrodu

IMG_0144-360x471 (1).jpg

Uplynulý týždeň sa v Katolíckej cirkvi slávili jesenné kántrové dni. Ich obsahom bolo poďakovanie za úrodu. Pri tejto príležitosti aj v Bazilike sv. Kríža v Kežmarku pripravili výnimočnú výzdobu z rozmanitých plodov zeme a v piatok 23. septembra svätými omšami vyjadrili  vďaku Stvoriteľovi za tohtoročnú úrodu. Ďakujeme tým, ktorí pripravili nádhernú výzdobu. Je to harmonia rozmanitosti a krásy, ktorá odkazuje na StvoriteľaTaktiež ďakujeme tým, ktorí pripravili výzdobu v Mariánskom kostole a na filiálkach. Poďakovanie za úrodu je súčasťou jesenných kántrových dní, ktoré sa slávia v treťom septembrovom týždni po sviatku Povýšenia Svätého kríža. Názov kántry súvisí so slovami kántriť tzn. ničiť. Pre veriaceho človeka sú to dni modlitieb, dobrých skutkov a pôstneho sebazapierania – teda to, čo v nás skutočne ničí hriešne sklony a zlozvyky.

Počúvaj podcast kdekoľvek sa nachádzaš

Vyber si jeden z podcastov a počúvaj ho prostredníctvom tohto webu alebo cez jednu z obľúbených podcastových aplikácii.

Vonkajšie znaky a gestá pri modlitbe

Tento rok sa v Katolíckej cirkvi slávi ako Rok modlitby. V tejto časti Vám ponúkam praktické podnety pre farnosti, spoločenstvá a rodiny, ako prehĺbiť našu modlitbu. Prajem Vám príjemné počúvanie. 

Počúvaj na:

Spotify logoApple Podcasts logoGoogle Podcasts logo

Posolstvo evanjelia z nedele Zoslania Ducha Svätého (19.5.)

V mojom podcaste Božie slovo medzi nami (BSMN) Vám pravidelne ponúkam zamyslenie k evanjeliu najbližšej nedele. Teraz na Svätodušnú nedeľu je to nad úryvkom Jn 15,26-27; 16,12-15. Prajem Vám príjemné počúvanie!

Počúvaj na:

Spotify logoApple Podcasts logoGoogle Podcasts logo

Podporte nás

Ďakujeme za Vašu podporu a štedrosť, aby sme aj naďalej mohli uhrádzať potrebné výdavky a pripravovať pastoračné aktivity. Aktivity našej farnosti môžete podporiť finančne prostredníctvom pokladničiek v kostoloch alebo priamo na bankový účet farnosti.

IBAN: SK50 1100 0000 0026 2315 8188