V deň titulu našej baziliky požehnáme kríže

12-720x471 (1).jpg

Vo štvrtok 14. septembra na sviatok Povýšenia sv. Kríža budeme sláviť deň titulu našej baziliky. Veriaci, ktorí navštívia Baziliku minor v Kežmarku a zúčastnia sa na sv. omši, môžu za obvyklých podmienok (sv. spoveď, sv. prijímanie, modlitba na úmysel Sv. Otca, predsavzatie chrániť sa aj všedného hriechu) získať úplné odpustky. Slávnostná sv. omša bude v ten deň o 18:00 hod. Pri sv. omši požehnáme kríže a krížiky, ktoré máte vo Vašej domácnosti alebo s úctou nosíte. Prineste ich na sv. omšu!

Odvaha ísť na duchovné cvičenia

Tento rok sa v Katolíckej cirkvi slávi ako Rok modlitby. V tejto časti Vás povzbudzujem objaviť krásu duchovných cvičení. Prajem Vám príjemné počúvanie.

Posolstvo evanjelia z 4. veľkonočnej nedele (21.4.)

V mojom podcaste Božie slovo medzi nami (BSMN) Vám pravidelne ponúkam zamyslenie k evanjeliu najbližšej nedele. Teraz na 4. veľkonočnú nedeľu je to nad úryvkom Jn 10,11-18. Prajem Vám príjemné počúvanie!