V bazilike pribudli dve nové spovednice

Spovednica-464x471 (1).jpg

Na základe návrhu architektonického ateliéru Ing. architekta Jozefa Figlára a jeho syna Ing. architekta Matúša Figlára sa pripravili dve nové spovednice. Ich realizáciu uskutočnila interiérová firma FM Design, s.r.o. so sídlom v Kežmarku. V našej farnosti pôsobíme piati kňazi, avšak v bazilike sme doteraz mali iba tri spovednice. Chceme Vám ponúknuť priestor pre vysluhovanie sviatosti zmierenia, ktorý bude diskrétny a zároveň vhodný pre dôstojné vyslúženie tejto sviatosti. Nové spovednice majú zvukotesnú výplň a poskytujú priestor na kľačanie alebo sedenie. Sú umiestnené v priestore, kde sú doterajšie tri spovednice. Tým vznikne ucelený posvätný priestor pre vysluhovanie tejto vznešenej sviatosti, ktorá nám navracia nevinnosť Božích detí. Terajší Svätý Otec František často pripomína, že spovednica nie je mučiareň, ani čistiareň. Pri sv. spovedi sa liečia rany hriechu. Je to odpúšťajúce objatie nebeského Otca, ktorým opäť získavame dôstojnosť Božích synov  a dcér. Svojím architektonickým spracovaním spovednice spájajú históriu a súčasnosť. Lomeným oblúkom na čelnej strane v nich dýcha stredoveký gotický štýl, ktorý vystihuje nádhernú kežmarskú baziliku. Zároveň je v nich zakomponovaná novosť umeleckého výrazu 21. storočia. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zaslúžili o realizáciu spovedníc. 

Galéria

Počúvaj podcast kdekoľvek sa nachádzaš

Vyber si jeden z podcastov a počúvaj ho prostredníctvom tohto webu alebo cez jednu z obľúbených podcastových aplikácii.

Vonkajšie znaky a gestá pri modlitbe

Tento rok sa v Katolíckej cirkvi slávi ako Rok modlitby. V tejto časti Vám ponúkam praktické podnety pre farnosti, spoločenstvá a rodiny, ako prehĺbiť našu modlitbu. Prajem Vám príjemné počúvanie. 

Počúvaj na:

Spotify logoApple Podcasts logoGoogle Podcasts logo

Posolstvo evanjelia z nedele Zoslania Ducha Svätého (19.5.)

V mojom podcaste Božie slovo medzi nami (BSMN) Vám pravidelne ponúkam zamyslenie k evanjeliu najbližšej nedele. Teraz na Svätodušnú nedeľu je to nad úryvkom Jn 15,26-27; 16,12-15. Prajem Vám príjemné počúvanie!

Počúvaj na:

Spotify logoApple Podcasts logoGoogle Podcasts logo

Podporte nás

Ďakujeme za Vašu podporu a štedrosť, aby sme aj naďalej mohli uhrádzať potrebné výdavky a pripravovať pastoračné aktivity. Aktivity našej farnosti môžete podporiť finančne prostredníctvom pokladničiek v kostoloch alebo priamo na bankový účet farnosti.

IBAN: SK50 1100 0000 0026 2315 8188