TRIDUUM SV. JOZEFA

Joseph-1-357x471 (1).jpg

Pred slávnosťou svätého Jozefa Vás pozývame zamyslieť sa nad mužom, ktorému Boh zveril na zemi starostlivosť o svojho Syna a jeho matku. Naše triduum – trojdnie chceme zamerať na tri vlastnosti tohto skromného svätca z Nazareta:

1. Dôvera v Boha v náročných životných situáciách
  2. Vernosť manželke Márii
  3. Starostlivosť o Božieho Syna

Vytvorte si v domácnosti „kútik sv. Jozefa“, kde si položíte: Bibliu, kríž, obraz alebo sochu sv. Jozefa, ruženec, sviečku a kvety.

KONKRÉTNE AKTIVITY

1. Pripravili sme tri krátke videokatechézy o sv. Jozefovi. Postupne ich zverejníme na tejto webstránke.
  2. Každý deň zverejníme na tejto našej webstránke úvahu ako aj konkrétnu pastoračnú aktivitu na daný deň.
  3. V závere večerných sv. omší vysielaných Kežmarskou televíziou o 18:00 hod. bude osobitná trojdňová pobožnosť k sv. Jozefovi.
  4. V piatok večer 19. marca zaznie o 20:00 hod. v našej bazilike zamyslenie na tému „Biblický pohľad na sv. Jozefa“, ktoré odvysiela v priamom prenose Kežmarská televízia.

PRIDAJTE SA K NÁM. DAJTE VEDIEŤ AJ OSTATNÝM.
ZAČÍNAME UŽ V UTOROK 16.3.