Svätý Otec František zasvätí Rusko a Ukrajinu Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie

Neposkvrnene-Srdce-Panny-Marie (1).jpg

Na slávnosť Zvestovania Pána v piatok 25. marca 2022 zasvätí Svätý Otec František Rusko a Ukrajinu Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie. Akt zasvätenia sa uskutoční o 17.00 v Bazilike sv. Petra v Ríme. Súčasne v ten istý deň vykoná tento akt zasvätenia vo Fatime aj pápežský almužník kardinál Konrad Krajewski ako vyslanec Svätého Otca. Náš diiecézny administrátor bude v tento deň v Katedrále sv. Martina v Spišskej Kapitule sláviť o 17.00 svätú omšu s adoráciou za pokoj na Ukrajine a v Rusku a tak sa duchovne spojí s modlitbami Svätého Otca. Zároveň pozýva všetkých kňazov, zasvätených a celý Boží ľud Spišskej diecézy, aby sa modlitbami a obetami pripojil k tejto iniciatíve, aby na príhovor Panny Márie, Kráľovnej pokoja, mohol zavládnuť trvalý mier v našich susedných krajinách.