Spoznajte kostoly v našom dekanáte

43-–-kopia.jpg

Milé deti, pripravilí sme pre Vás letnú aktivitu, v ktorej Vás chceme motivovať, aby ste poznali niektoré kostoly nášho dekanátu Kežmarok. V sakristii baziliky si môžete zobrať mapu a preukaz pútnika, do ktorého si zapíšete navštívené kostoly. Tých z Vás, ktorí navštívite všetky  označené kostoly a splníte predpísané úlohy v preukaze pútníka, odmeníme po skončení letných prázdnin.  Názov „dekanát“ je označenie pre územie, ktoré pozostáva z viacerých farností. Je to niečo podobné ako okres.  Na čele dekanátu stojí dekan, ktorý koordinuje činnosť kňazov v jednotlivých farnostiach.