Prečítajte si zhrnutie diecéznej fázy synody

LOGO_Slovak_JEPG-2.-kopia-546x471 (1).jpg

Svätý Otec František zvolal synodu na tému: „Za synodálnu Cirkev: spoločenstvo, participácia a misia“.“ Synoda má tri fázy. Prvá fáza prebehla na úrovní diecéz. Teraz bude nasledovať fáza na úrovni jednotlivých kontinentov. Celá synoda vyvrcholí zhromaždením v Ríme v októbri 2023. Za našu farnosť sa zúčastnili dieceznej fázy jednotlivci, rodiny aj spoločenstvá. Ponúkame Vám súhrn, ktorý pripravil organizačný tím Spišskej diecézy ako aj syntézu, ktorá bolo zaslaná do Vatikánu za celé Slovensko.

ZÁVEREČNÁ SYNTÉZA SPIŠSKEJ DIECÉZY

ZÁVEREČNÁ SYNTÉZA ZA KATOLÍCKU CIRKEV NA SLOVENSKU