Pozývame Vás na kvetinovú výstavu na počesť Panny Márie

69161A (1).jpg

Všetkých veriacich, zvlášť milovníkov kvetov, pozývame na kvetinovú výstavu v našej Bazilike sv. Kríža v Kežmarku na počesť Panny Márie pod názvom „GLADIOLY V BAZILIKE“. Uskutoční sa v čase od 12. do 15. augusta. Začne otváracou sv. omšou v piatok 12. augusta o 8:30 hod. Bazilika bude otvorená v piatok (12.8.), sobotu (13.8.) a pondelok (15.8.) od 8:00 do 16:30 hod.a vždy počas bohoslužiebVstupné dobrovoľné.

Vy, ktorí ste pestovateľmi týchto kvetov, chceme Vás pozvať, aby ste sa zapojili do výzdoby našej baziliky. Pred sviatkom Nanebovzatia Panny Márie chceme bohato vyzdobiť hlavný oltár a bočné oltáre výlučne z gladiol rôznej farby a odrody. Prineste v utorok 9. augusta od 9:30 do 17:00 rezané gladioly z Vašej záhrady do našej baziliky, kde ich profesionálna aranžérka pripraví. Môžete napísať na lístok aj Vaše meno a priezvisko, prípadne odrodu gladiol, ktoré uvedieme pri oltári, že je to dar od Vás.

Počúvaj podcast kdekoľvek sa nachádzaš

Vyber si jeden z podcastov a počúvaj ho prostredníctvom tohto webu alebo cez jednu z obľúbených podcastových aplikácii.

Vonkajšie znaky a gestá pri modlitbe

Tento rok sa v Katolíckej cirkvi slávi ako Rok modlitby. V tejto časti Vám ponúkam praktické podnety pre farnosti, spoločenstvá a rodiny, ako prehĺbiť našu modlitbu. Prajem Vám príjemné počúvanie. 

Počúvaj na:

Spotify logoApple Podcasts logoGoogle Podcasts logo

Posolstvo evanjelia z nedele Zoslania Ducha Svätého (19.5.)

V mojom podcaste Božie slovo medzi nami (BSMN) Vám pravidelne ponúkam zamyslenie k evanjeliu najbližšej nedele. Teraz na Svätodušnú nedeľu je to nad úryvkom Jn 15,26-27; 16,12-15. Prajem Vám príjemné počúvanie!

Počúvaj na:

Spotify logoApple Podcasts logoGoogle Podcasts logo

Podporte nás

Ďakujeme za Vašu podporu a štedrosť, aby sme aj naďalej mohli uhrádzať potrebné výdavky a pripravovať pastoračné aktivity. Aktivity našej farnosti môžete podporiť finančne prostredníctvom pokladničiek v kostoloch alebo priamo na bankový účet farnosti.

IBAN: SK50 1100 0000 0026 2315 8188