Pozývame Vás na kvetinovú výstavu na počesť Panny Márie

69161A (1).jpg

Všetkých veriacich, zvlášť milovníkov kvetov, pozývame na kvetinovú výstavu v našej Bazilike sv. Kríža v Kežmarku na počesť Panny Márie pod názvom „GLADIOLY V BAZILIKE“. Uskutoční sa v čase od 12. do 15. augusta. Začne otváracou sv. omšou v piatok 12. augusta o 8:30 hod. Bazilika bude otvorená v piatok (12.8.), sobotu (13.8.) a pondelok (15.8.) od 8:00 do 16:30 hod.a vždy počas bohoslužiebVstupné dobrovoľné.

Vy, ktorí ste pestovateľmi týchto kvetov, chceme Vás pozvať, aby ste sa zapojili do výzdoby našej baziliky. Pred sviatkom Nanebovzatia Panny Márie chceme bohato vyzdobiť hlavný oltár a bočné oltáre výlučne z gladiol rôznej farby a odrody. Prineste v utorok 9. augusta od 9:30 do 17:00 rezané gladioly z Vašej záhrady do našej baziliky, kde ich profesionálna aranžérka pripraví. Môžete napísať na lístok aj Vaše meno a priezvisko, prípadne odrodu gladiol, ktoré uvedieme pri oltári, že je to dar od Vás.