Pozývame Vás na kvetinovú výstavu do našej baziliky

IMG_9602-1-640x471 (1).jpg

Pri príležitosti blížiacej sa slávnosti Nanebovzatia Panny Márie sa v Bazilike sv. Kríža v Kežmarku uskutoční kvetinová výstava na počesť Panny Márie pod názvom „GLADIOLY V BAZILIKE“. Uskutoční sa v čase od 12. do 15. augusta. ZAČNE OTVÁRACOU SV. OMŠOU V PIATOK 12. AUGUSTA O 8:30 HOD. Bazilika bude otvorená v piatok (12.8.), sobotu (13.8.) a pondelok (15.8.) od 8:00 do 16:30 hod. a vždy počas bohoslužieb. Vstupné je dobrovoľné.

Božia Matka je najkrajší kvet v záhrade Božej milosti. Často je titulovaná ako „kvet čistoty, nevinnosti a čnosti“. Preto celkom prirodzene Panna Mária a kvety patria spolu. Chceme začať v našej farnosti tradíciu na počesť Panny Márie.

Takto prebieha príprava, takže sa už môžete tešiť, až toľkú krásu v našom nádhernom starobylom chráme uvidíte naživo.

Galéria

Počúvaj podcast kdekoľvek sa nachádzaš

Vyber si jeden z podcastov a počúvaj ho prostredníctvom tohto webu alebo cez jednu z obľúbených podcastových aplikácii.

Vonkajšie znaky a gestá pri modlitbe

Tento rok sa v Katolíckej cirkvi slávi ako Rok modlitby. V tejto časti Vám ponúkam praktické podnety pre farnosti, spoločenstvá a rodiny, ako prehĺbiť našu modlitbu. Prajem Vám príjemné počúvanie. 

Počúvaj na:

Spotify logoApple Podcasts logoGoogle Podcasts logo

Posolstvo evanjelia z nedele Zoslania Ducha Svätého (19.5.)

V mojom podcaste Božie slovo medzi nami (BSMN) Vám pravidelne ponúkam zamyslenie k evanjeliu najbližšej nedele. Teraz na Svätodušnú nedeľu je to nad úryvkom Jn 15,26-27; 16,12-15. Prajem Vám príjemné počúvanie!

Počúvaj na:

Spotify logoApple Podcasts logoGoogle Podcasts logo

Podporte nás

Ďakujeme za Vašu podporu a štedrosť, aby sme aj naďalej mohli uhrádzať potrebné výdavky a pripravovať pastoračné aktivity. Aktivity našej farnosti môžete podporiť finančne prostredníctvom pokladničiek v kostoloch alebo priamo na bankový účet farnosti.

IBAN: SK50 1100 0000 0026 2315 8188