Pomôžte Vašim deťom spoznať dejiny spásy

IMG_6850-450x471 (1).jpg

Na sv. omšiach pre deti, ktoré bývajú každý piatok o 16:30 hod. v Bazilike minor sv. Kríža v Kežmarku, sme začali s novou aktivitou. Deti budú spoznávať dejiny Starého zákona „Od stvorenia sveta po príchod Pána Ježiša“. Pútavým spôsobom je pre nich pripravený „roll-up“, na ktorom postupne budeme prikladať biblické postavy. Začali sme príbehom Adama a Evy. Každé dieťa si môže v sakristii baziliky zobrať vlastný „biblický rodostrom“ vo formáte A3. Naň si bude pridávať nálepky biblických postáv, ktoré dostane po skončení každej detskej sv. omše. Každý týždeň deti dostanú aj nejakú biblickú úlohu. Zo správnych odpovedí vždy vylosujeme a odmeníme niekoľko detí. V dolnej časti nájdete súťažnú úlohu na tento týždeň. Vyplňte ju a vhoďte do košíka pri oltári v bazilike.

Milí rodičia, povzbuďte Vaše deti k tejto aktivite, prichádzajte s nimi na tieto sv. omše. Rozprávajte sa s Vašimi deťmi o biblických príbehov, čítajte im tieto príbehy v Biblii.

Odvaha ísť na duchovné cvičenia

Tento rok sa v Katolíckej cirkvi slávi ako Rok modlitby. V tejto časti Vás povzbudzujem objaviť krásu duchovných cvičení. Prajem Vám príjemné počúvanie.

V mojom podcaste Božie slovo medzi nami (BSMN) Vám pravidelne ponúkam zamyslenie k evanjeliu najbližšej nedele. Teraz na 3. veľkonočnú nedeľu je to nad úryvkom Lk 24,35-48. Prajem Vám príjemné počúvanie!