Pietna spomienka na pamiatku padlých v 1. svetovej vojne

IMG_7365-360x471-1 (1).jpg

Každoročne si 11. novembra pripomína celý svet výročie skončenia 1. svetovej vojny. Bolo to po prvýkrát v dejinách, keď v takomto konflikte zahynuli milióny ľudí. Tejto vojny sa zúčastnilo 70 národov, medzi nimi aj Slováci. V piatok 11. novembra o 11:00 hod. si ich pripomenieme pietnou spomienkou pri pomníku padlých vojakov 1. svetovej vojny na starom cintoríne. O 11:11 hod. sa na pamiatku obetí aj ako výzva na zastavenie vojny na Ukrajine rozozvučia v Kežmarku zvony. Pozývame Vás na toto pietne zhromaždenie. Presne v tom čase v roku 1918 ohlásila posledná delostrelecká salva koniec 1. svetovej vojny.