Pietna spomienka na pamiatku padlých v 1. svetovej vojne

IMG_7365-360x471 (1).jpg

Každoročne si 11. novembra pripomína celý svet výročie skončenia 1. svetovej vojny. Bolo to po prvýkrát v dejinách, keď v takomto konflikte zahynuli milióny ľudí. Tejto vojny sa zúčastnilo 70 národov, medzi nimi aj Slováci. Vo štvrtok 11. novembra o 11:00 hod. si ich pripomenieme pietnou spomienkou pri pomníku padlých vojakov 1. svetovej vojny na starom cintoríne. O 11:11 hod. sa na pamiatku obetí ako aj ako výzva na zastavenie vojen rozozvučia v Kežmarku zvony. Pozývame Vás na toto pietne zhromaždenie. Presne v tom čase v roku 1918 ohlásila posledná delostrelecká salva koniec 1. svetovej vojny.

Svätý Otec František 2. novembra navštívil Francúzsky vojenský cintorín, kde sa modlil za všetkých zosnulých, najmä za obete vojny a násilia a o 11:00 hod. tu slávil sv. omšu.

Počúvaj podcast kdekoľvek sa nachádzaš

Vyber si jeden z podcastov a počúvaj ho prostredníctvom tohto webu alebo cez jednu z obľúbených podcastových aplikácii.

Panna Mária - Matka modlitby

Tento rok sa v Katolíckej cirkvi slávi ako Rok modlitby. V tejto časti Vám ponúkam praktické podnety pre farnosti, spoločenstvá a rodiny, ako prehĺbiť našu modlitbu. Prajem Vám príjemné počúvanie. 

Počúvaj na:

Spotify logoApple Podcasts logoGoogle Podcasts logo

Posolstvo evanjelia z nedele Najsvätejšej Trojice (26.5.)

V mojom podcaste Božie slovo medzi nami (BSMN) Vám pravidelne ponúkam zamyslenie k evanjeliu najbližšej nedele. Teraz na Najsvätejšiu Trojicu je to nad úryvkom Mt 28,16-20. Prajem Vám príjemné počúvanie!

Počúvaj na:

Spotify logoApple Podcasts logoGoogle Podcasts logo

Podporte nás

Ďakujeme za Vašu podporu a štedrosť, aby sme aj naďalej mohli uhrádzať potrebné výdavky a pripravovať pastoračné aktivity. Aktivity našej farnosti môžete podporiť finančne prostredníctvom pokladničiek v kostoloch alebo priamo na bankový účet farnosti.

IBAN: SK50 1100 0000 0026 2315 8188