Otcovia biskupi podporili projekt našej cirkevnej školy

Na našej Základnej škole s materskou školou sv. Kríža v Kežmarku pracuje od roku 2011 školská internetová Televízia SCOOL. Prispieva k mediálnej výchove deti, prezetácii školy a rozvíja zručnosti žiakov. V ramci svojich aktivít podala žiadosť o finančnú podporu na Konferenciu biskupov Slovenska. Naša cirkevná škola chce pripraviť filmový dokument o významnej osobnosti nielen tohto regiónu, ale celého Slovenska, ktorou bol pomocný biskup Spišskej diecézy Štefan Barnáš, rodák zo Slovenskej Vsi, kde je aj pochovaný na miestnom cintoríne. S radosťou sme sa dozvedeli, že Konferencia biskupov Slovenska podporí tento projekt. Viac informácií nájdete TU. O biskupovi Barnášovi si môžete pozrieť aj TENTO DOKUMENT.

Prosím, ohodnoťte informácie získané na tejto stránke.