Otcovia biskupi podporili projekt našej cirkevnej školy

IMG_0002_size700-384x471 (1).jpg

Na našej Základnej škole s materskou školou sv. Kríža v Kežmarku pracuje od roku 2011 školská internetová Televízia SCOOL. Prispieva k mediálnej výchove deti, prezetácii školy a rozvíja zručnosti žiakov. V ramci svojich aktivít podala žiadosť o finančnú podporu na Konferenciu biskupov Slovenska. Naša cirkevná škola chce pripraviť filmový dokument o významnej osobnosti nielen tohto regiónu, ale celého Slovenska, ktorou bol pomocný biskup Spišskej diecézy Štefan Barnáš, rodák zo Slovenskej Vsi, kde je aj pochovaný na miestnom cintoríne. S radosťou sme sa dozvedeli, že Konferencia biskupov Slovenska podporí tento projekt. Viac informácií nájdete TU. O biskupovi Barnášovi si môžete pozrieť aj TENTO DOKUMENT.

Odvaha ísť na duchovné cvičenia

Tento rok sa v Katolíckej cirkvi slávi ako Rok modlitby. V tejto časti Vás povzbudzujem objaviť krásu duchovných cvičení. Prajem Vám príjemné počúvanie.

Posolstvo evanjelia z 4. veľkonočnej nedele (21.4.)

V mojom podcaste Božie slovo medzi nami (BSMN) Vám pravidelne ponúkam zamyslenie k evanjeliu najbližšej nedele. Teraz na 4. veľkonočnú nedeľu je to nad úryvkom Jn 10,11-18. Prajem Vám príjemné počúvanie!