Obnovený obraz Madony s Dieťaťom v Malom Slavkove

DSC_0303-kopia-319x471 (1).jpg

Na jar sme dali reštaurovať obraz Panny Márie s dieťaťom Ježišom z bočného oltára vo filiálnom kostole v Malom Slavkove. Tento obraz bol namaľovaný v roku 1873. Tento rok teda slávi 150 rokov. Bol obnovený v reštaurátorskej dielni Veroniky Daneček Šmigrovskej v Seredi.  Bol požehnaný v piatok 8.9.2023 na sviatokj NArodenia Panny Márie pri sv. večernej omši v Malom Slavkove. Celková cena za za obnovu diela je 6757,- EUR, ktorú zaplatila naša farnosť. Chceme sa poďakovať za dotáciu na obraz, ktorú v tejto veci prisľúbilo na návrh pána starostu Ladislava Oravca Obecné zastupiteľstvo obce  Malý Slavkov.

Galéria

Počúvaj podcast kdekoľvek sa nachádzaš

Vyber si jeden z podcastov a počúvaj ho prostredníctvom tohto webu alebo cez jednu z obľúbených podcastových aplikácii.

Vonkajšie znaky a gestá pri modlitbe

Tento rok sa v Katolíckej cirkvi slávi ako Rok modlitby. V tejto časti Vám ponúkam praktické podnety pre farnosti, spoločenstvá a rodiny, ako prehĺbiť našu modlitbu. Prajem Vám príjemné počúvanie. 

Počúvaj na:

Spotify logoApple Podcasts logoGoogle Podcasts logo

Posolstvo evanjelia z nedele Zoslania Ducha Svätého (19.5.)

V mojom podcaste Božie slovo medzi nami (BSMN) Vám pravidelne ponúkam zamyslenie k evanjeliu najbližšej nedele. Teraz na Svätodušnú nedeľu je to nad úryvkom Jn 15,26-27; 16,12-15. Prajem Vám príjemné počúvanie!

Počúvaj na:

Spotify logoApple Podcasts logoGoogle Podcasts logo

Podporte nás

Ďakujeme za Vašu podporu a štedrosť, aby sme aj naďalej mohli uhrádzať potrebné výdavky a pripravovať pastoračné aktivity. Aktivity našej farnosti môžete podporiť finančne prostredníctvom pokladničiek v kostoloch alebo priamo na bankový účet farnosti.

IBAN: SK50 1100 0000 0026 2315 8188