Naša farnosť má relikvie blahoslaveného Carla Acutisa

661BF67C-45B9-46B1-A4A3-C4E4511103E3.jpg

Pred niekoľkými týždňami farnosť Kežmarok prostredníctvom Biskupského úradu Spišskej diecézy požiadala Diecézu Assisi o relikvie blahoslaveného Carla Acutisa. V týchto dňoch ich osobne v talianskom meste Assisi prevzal kežmarský farár František Trstenský. Tento svätec je blízky najmä mladým ľuďom. Žil krátko. Zomrel ako 15 ročný (1991-2006). Jeho životopis si prečítate TU. Odo dňa svojho 1. sv. prijímania nevynechal denne sv. omšu, spovedal sa každý týždeň a každý deň sa modlil ruženec. Perfektne ovládal prácu s počítačom a internetom. Vytvoril webstránku o eucharistických zázrakoch. V našej farnosti začneme od septembra prípravu na sviatosť birmovania. Veríme, že Pán na orodovanie blahoslaveného Carla pritiahne k sebe mnohých mladých našej farnosti. 

Počúvaj podcast kdekoľvek sa nachádzaš

Vyber si jeden z podcastov a počúvaj ho prostredníctvom tohto webu alebo cez jednu z obľúbených podcastových aplikácii.

Modlitba je povinnosť alebo nevyhnutnosť?

Tento rok sa v Katolíckej cirkvi slávi ako Rok modlitby. V tejto časti Vám ponúkam praktické podnety pre farnosti, spoločenstvá a rodiny, ako prehĺbiť našu modlitbu. Prajem Vám príjemné počúvanie.

Počúvaj na:

Spotify logoApple Podcasts logoGoogle Podcasts logo

Posolstvo evanjelia z 11. nedele v Cezročnom období (16.6.)

V mojom podcaste Božie slovo medzi nami (BSMN) Vám pravidelne ponúkam zamyslenie k evanjeliu najbližšej nedele. Teraz je to nad úryvkom Mk 4,26-34. Prajem Vám príjemné počúvanie!

Počúvaj na:

Spotify logoApple Podcasts logoGoogle Podcasts logo

Podporte nás

Ďakujeme za Vašu podporu a štedrosť, aby sme aj naďalej mohli uhrádzať potrebné výdavky a pripravovať pastoračné aktivity. Aktivity našej farnosti môžete podporiť finančne prostredníctvom pokladničiek v kostoloch alebo priamo na bankový účet farnosti.

IBAN: SK50 1100 0000 0026 2315 8188