Nádej – Výnimočná Veľká noc

nadej-720x471.jpg

Drahí priatelia, bratia a sestry, včera som s mladými z Kežmarku putoval na Spišskú Kapitulu. Smiech a radosť zo spoločného stretnutia vystriedal smútok, bolesť a plač. Zrazu miesto, kde mal byť smiech a radosť vystriedal smútok a ticho. Práve v tomto tichu bolo počuť tiché modlitby mladých ľudí so svojimi pastiermi (kňazmi). Tento okamih zvlášť pri pohľade na mladých z Kežmarku mi vtisol slzy do očí. Čo ak by na ich mieste bol ktosi iný? Ktosi možno z vás? Tieto slová nikoho nevrátia, ale pre nás môžu byť veľkým povzbudením. Koľkí z nás odišli posilnení vo viere? Pre koľkých z nás sa tieto 3 mladé baby stali svedkami nádeje. Drahí mladí, vážte si dar rodiny … to že môžete prísť a pozdraviť svojich doma … Nikdy nevieme kedy príde čas, že tento okamih sa nám už neponúkne. Ďakujem KEŽMAROK!!! Krásny večer v modlitbe za obete dnešnej tragédie ale i za rodiny, priateľov, známych, ktorí prežívajú ťažké hodiny. Odpusťme si hlúpe komentáre a úvahy, ale spojme sa v modlitbách. Pane, buď im milosrdný.. Odpočívajte v pokoji!

Počúvaj podcast kdekoľvek sa nachádzaš

Vyber si jeden z podcastov a počúvaj ho prostredníctvom tohto webu alebo cez jednu z obľúbených podcastových aplikácii.

Vonkajšie znaky a gestá pri modlitbe

Tento rok sa v Katolíckej cirkvi slávi ako Rok modlitby. V tejto časti Vám ponúkam praktické podnety pre farnosti, spoločenstvá a rodiny, ako prehĺbiť našu modlitbu. Prajem Vám príjemné počúvanie. 

Počúvaj na:

Spotify logoApple Podcasts logoGoogle Podcasts logo

Posolstvo evanjelia z nedele Zoslania Ducha Svätého (19.5.)

V mojom podcaste Božie slovo medzi nami (BSMN) Vám pravidelne ponúkam zamyslenie k evanjeliu najbližšej nedele. Teraz na Svätodušnú nedeľu je to nad úryvkom Jn 15,26-27; 16,12-15. Prajem Vám príjemné počúvanie!

Počúvaj na:

Spotify logoApple Podcasts logoGoogle Podcasts logo

Podporte nás

Ďakujeme za Vašu podporu a štedrosť, aby sme aj naďalej mohli uhrádzať potrebné výdavky a pripravovať pastoračné aktivity. Aktivity našej farnosti môžete podporiť finančne prostredníctvom pokladničiek v kostoloch alebo priamo na bankový účet farnosti.

IBAN: SK50 1100 0000 0026 2315 8188