Modlime sa za pokoj na Ukrajine

BER91ab43_Ukrajina_mapa (1).jpg

Bratia a sestry, všetci ľudia dobrej vôle, v týchto hodinách sledujeme s bolesťou a obavami dianie na Ukrajine. Vojna nikdy nemá víťaza, má vždy iba porazených. Vojna prináša hlad, stratu domova, ale najmä straty na nevinných životoch. Agresia je vážnym previnením voči ľudkosti a ťažkým hriechom. Nejde o žiadnu mierovú misiu zo strany ruskej armády, ale o napadnutie nevinných. My, kňazi v Kežmarku, sme sa rozhodli, že v túto nedeľu 27. februára budeme pri bohoslužbách používať omšový formulár „V čase vojny alebo občianskych nepokojov“ spolu s druhou eucharistickou modlitbou „O zmierení“, ktorá je obsiahnutá v novom preklade Rímskeho misála.  Taktiež zaznejú osobitné prosby za pokoj na Ukrajine.

V nedeľu 27. február od 13:00 do 15:00 hod. bude možné priniesť do gréckokatolíckeho chrámu v Kežmarku (vedľa polikliniky) oblečenie, deky, hygienické potreby, detské plienky, trvanlivé potraviny a pod. pre utečencov z Ukrajiny.

Na budúcu nedeľu 6. marca bude jarná zbierka na Charitu, ktorá bude z rozhodnutia diecézneho administrátora venovaná na utečencov z Ukrajiny. Prosíme Vás o štedrosť a podporu. S vďakou vidíme, že Spišská katolícka charita je medzi prvými na hraniciach s Ukrajinou a pomáha utečencom, medzi ktorými vidíme predovšetkým matky a deti.

Zároveň Vás prosíme, aby ste sa pridali k výzve Svätého Otca Františka, ktorý žiada, aby sa veriaci na Popolcovú stredu 2. marca postili a modlili za Ukrajinu.

Informujeme vás, že diecézny administrátor Mons. Ján Kuboš pozýva k zjednoteniu v modlitbe celý Boží ľud Spišskej diecézy. V nedeľu 27. februára o 9.00 bude v Katedrále sv. Martina v Spišskej Kapitule slávená svätá omša, pri ktorej sa budeme spoločne modliť za skončenie vojny a pokoj na Ukrajine.

Počúvaj podcast kdekoľvek sa nachádzaš

Vyber si jeden z podcastov a počúvaj ho prostredníctvom tohto webu alebo cez jednu z obľúbených podcastových aplikácii.

Vonkajšie znaky a gestá pri modlitbe

Tento rok sa v Katolíckej cirkvi slávi ako Rok modlitby. V tejto časti Vám ponúkam praktické podnety pre farnosti, spoločenstvá a rodiny, ako prehĺbiť našu modlitbu. Prajem Vám príjemné počúvanie. 

Počúvaj na:

Spotify logoApple Podcasts logoGoogle Podcasts logo

Posolstvo evanjelia z nedele Zoslania Ducha Svätého (19.5.)

V mojom podcaste Božie slovo medzi nami (BSMN) Vám pravidelne ponúkam zamyslenie k evanjeliu najbližšej nedele. Teraz na Svätodušnú nedeľu je to nad úryvkom Jn 15,26-27; 16,12-15. Prajem Vám príjemné počúvanie!

Počúvaj na:

Spotify logoApple Podcasts logoGoogle Podcasts logo

Podporte nás

Ďakujeme za Vašu podporu a štedrosť, aby sme aj naďalej mohli uhrádzať potrebné výdavky a pripravovať pastoračné aktivity. Aktivity našej farnosti môžete podporiť finančne prostredníctvom pokladničiek v kostoloch alebo priamo na bankový účet farnosti.

IBAN: SK50 1100 0000 0026 2315 8188