Modlime sa v našich domácnostiach k Matke Cirkvi

Snimka-obrazovky-2023-09-21-o-7.42.41-307x471.jpg

Ponúkame Vám obraz Matky Cirkvi spolu s  pobožnosťou, ktorú pripravili Pápežské misijné diela na Slovensku. V máji 1981 bol spáchaný atentát na vtedajšieho pápeža, dnes už svätého Jána Pavla II., ktorý vďaka Božej ochrane a orodovaniu Božej Matky prežil.  Ako poďakovanie za zázračnú ochranu pápež Ján Pavol II. dal v decembri 1981 umiestniť mozaiku Matky Cirkvi na múr Apoštolského paláca v Ríme a je tam dodnes. Modlitba pred mozaikou Matky Cirkvi vo Vašich príbytkoch Vám pomôže vyjsť z vašich prílišných starostí a smútkov. Modliť sa ju môžete denne počas mariánského mesiaca októbra, alebo aspoň raz za týždeň. Pobožnosť s obrazom nájdete na stolíkoch pri východoch z baziliky.

Počúvaj podcast kdekoľvek sa nachádzaš

Vyber si jeden z podcastov a počúvaj ho prostredníctvom tohto webu alebo cez jednu z obľúbených podcastových aplikácii.

Vonkajšie znaky a gestá pri modlitbe

Tento rok sa v Katolíckej cirkvi slávi ako Rok modlitby. V tejto časti Vám ponúkam praktické podnety pre farnosti, spoločenstvá a rodiny, ako prehĺbiť našu modlitbu. Prajem Vám príjemné počúvanie. 

Počúvaj na:

Spotify logoApple Podcasts logoGoogle Podcasts logo

Posolstvo evanjelia z nedele Zoslania Ducha Svätého (19.5.)

V mojom podcaste Božie slovo medzi nami (BSMN) Vám pravidelne ponúkam zamyslenie k evanjeliu najbližšej nedele. Teraz na Svätodušnú nedeľu je to nad úryvkom Jn 15,26-27; 16,12-15. Prajem Vám príjemné počúvanie!

Počúvaj na:

Spotify logoApple Podcasts logoGoogle Podcasts logo

Podporte nás

Ďakujeme za Vašu podporu a štedrosť, aby sme aj naďalej mohli uhrádzať potrebné výdavky a pripravovať pastoračné aktivity. Aktivity našej farnosti môžete podporiť finančne prostredníctvom pokladničiek v kostoloch alebo priamo na bankový účet farnosti.

IBAN: SK50 1100 0000 0026 2315 8188