Mimoriadne vzácny dar pre našu farnosť

IMG_6090-622x471 (1).jpg

Farnosť Kežmarok dostala mimoriadne vzácny dar. Sú to tri oleje – krizma, olej katechumenov a olej chorých, ktoré boli požehnané pápežom Františkom počas sv. omše  „svätenia olejov“ dňa 1. apríla 2021 v Pápežskej Bazilike sv. Petra v Ríme.

Pripravili sme pre Vás osobitný týždeň. Nádoby s olejmi, ktoré požehnal Svätý Otec František na Zelený štvrtok 1. apríla 2021, budú od 12. júla vystavené pred oltárom v Bazilike minor sv. Kríža. Prinesieme ich aj na sv. omše v Mariánskom kostole. Počas  celého týždňa pri všetkých sv. omšiach zaznejú katechetické kázne, v ktorých Vám priblížime dôležitosť každého z troch posvätných olejov. Povzbudzujeme Vás, aby ste prichádzali na tieto sv. omše. Dajte vedieť aj ostatným!

PROGRAM A TÉMY

PONDELOK (12.7.): Symbolika oleja v Svätom písme

UTOROK (13.7.): Význam sv. omše svätenia olejov – Missa chrismatis

STREDA (14.7.): Význam a použitie oleja katechumenov

ŠTVRTOK (15.7.): Význam a použitie oleja chorých

PIATOK (16.7.): Význam a použitie krizmy

Počúvaj podcast kdekoľvek sa nachádzaš

Vyber si jeden z podcastov a počúvaj ho prostredníctvom tohto webu alebo cez jednu z obľúbených podcastových aplikácii.

Modlitba je povinnosť alebo nevyhnutnosť?

Tento rok sa v Katolíckej cirkvi slávi ako Rok modlitby. V tejto časti Vám ponúkam praktické podnety pre farnosti, spoločenstvá a rodiny, ako prehĺbiť našu modlitbu. Prajem Vám príjemné počúvanie.

Počúvaj na:

Spotify logoApple Podcasts logoGoogle Podcasts logo

Posolstvo evanjelia z 11. nedele v Cezročnom období (16.6.)

V mojom podcaste Božie slovo medzi nami (BSMN) Vám pravidelne ponúkam zamyslenie k evanjeliu najbližšej nedele. Teraz je to nad úryvkom Mk 4,26-34. Prajem Vám príjemné počúvanie!

Počúvaj na:

Spotify logoApple Podcasts logoGoogle Podcasts logo

Podporte nás

Ďakujeme za Vašu podporu a štedrosť, aby sme aj naďalej mohli uhrádzať potrebné výdavky a pripravovať pastoračné aktivity. Aktivity našej farnosti môžete podporiť finančne prostredníctvom pokladničiek v kostoloch alebo priamo na bankový účet farnosti.

IBAN: SK50 1100 0000 0026 2315 8188