Kvetinová výzdoba na počesť Panny Márie

69161A (1).jpg

Mnohí z Vás pestujete gladioly. Sú to krásne a obľúbené letné kvety, nenáročné na starostlivosť. Navyše nemajú prenikavú vôňu, preto sú vhodné na výzdobu našich kostolov. Vy, ktorí ste pestovateľmi týchto kvetov, chceme Vás pozvať, aby ste sa zapojili do výzdoby našej baziliky. Pred sviatkom Nanebovzatia Panny Márie chceme bohato vyzdobiť hlavný oltár a bočné oltáre výlučne z gladiol rôznej farby a odrody. Prineste v utorok 9. augusta od 9:30 do 17:00 rezané gladioly z Vašej záhrady do našej baziliky, kde ich profesionálna aranžérka pripraví. Môžete napísať na lístok aj Vaše meno a priezvisko, prípadne odrodu pri oltári, že je to dar od Vás. Od piatku 12. augusta a cez sviatok Nanebovzatia Panny Márie v pondelok 15. augusta sa premení naša bazilika na kvetinovú záhradu na počesť Panny Márie. Bude otvorená celý deň pre pútnikov a ostatných záujemcov. Už teraz Vás o tom informujeme, aby tí z Vás, ktorí máte záujem a ochotu venovať tieto kvety na výzdobu, ste sa vedeli pripraviť.

Počúvaj podcast kdekoľvek sa nachádzaš

Vyber si jeden z podcastov a počúvaj ho prostredníctvom tohto webu alebo cez jednu z obľúbených podcastových aplikácii.

Vonkajšie znaky a gestá pri modlitbe

Tento rok sa v Katolíckej cirkvi slávi ako Rok modlitby. V tejto časti Vám ponúkam praktické podnety pre farnosti, spoločenstvá a rodiny, ako prehĺbiť našu modlitbu. Prajem Vám príjemné počúvanie. 

Počúvaj na:

Spotify logoApple Podcasts logoGoogle Podcasts logo

Posolstvo evanjelia z nedele Zoslania Ducha Svätého (19.5.)

V mojom podcaste Božie slovo medzi nami (BSMN) Vám pravidelne ponúkam zamyslenie k evanjeliu najbližšej nedele. Teraz na Svätodušnú nedeľu je to nad úryvkom Jn 15,26-27; 16,12-15. Prajem Vám príjemné počúvanie!

Počúvaj na:

Spotify logoApple Podcasts logoGoogle Podcasts logo

Podporte nás

Ďakujeme za Vašu podporu a štedrosť, aby sme aj naďalej mohli uhrádzať potrebné výdavky a pripravovať pastoračné aktivity. Aktivity našej farnosti môžete podporiť finančne prostredníctvom pokladničiek v kostoloch alebo priamo na bankový účet farnosti.

IBAN: SK50 1100 0000 0026 2315 8188