Krstný týždeň – 3. deň: Olej katechumenov

olej.jpg

Aj olej katechumenov má veľký symbolický význam. Vyjadruje „vyzbrojenie“ pokrsteného človeka proti útokom Zla. Niet divu, že v dávnych dobách olej používali športovci na pomazanie končatín pred tréningom a zápasníci, aby unikli zovretiu súperov. Olejom katechumenov kňaz urobí kríž na hrudi pokrsteného. Symbolizuje silu v boji proti pokušeniam, akýsi štít proti hriechu.

O význame oleja katechumenov si môžete vypočuť TU.

Ďalšiu katechézu pápeža Františka o význame krstu si môžete prečítať TU.

Úloha dňa: Dnes poďakujte svojim krstným rodičom. Ak ešte žijú, navštívte ich, alebo zavolajte im. Prineste im malý darček, alebo si dajte malé sebazaprenie, ktoré obetujete za ich zdravie a Božie požehnanie.

Počúvaj podcast kdekoľvek sa nachádzaš

Vyber si jeden z podcastov a počúvaj ho prostredníctvom tohto webu alebo cez jednu z obľúbených podcastových aplikácii.

Odvaha ísť na duchovné cvičenia

Tento rok sa v Katolíckej cirkvi slávi ako Rok modlitby. V tejto časti Vás povzbudzujem objaviť krásu duchovných cvičení. Prajem Vám príjemné počúvanie.

Počúvaj na:

Spotify logoApple Podcasts logoGoogle Podcasts logo

Posolstvo evanjelia z 4. veľkonočnej nedele (21.4.)

V mojom podcaste Božie slovo medzi nami (BSMN) Vám pravidelne ponúkam zamyslenie k evanjeliu najbližšej nedele. Teraz na 4. veľkonočnú nedeľu je to nad úryvkom Jn 10,11-18. Prajem Vám príjemné počúvanie!

Počúvaj na:

Spotify logoApple Podcasts logoGoogle Podcasts logo

Podporte nás

Ďakujeme za Vašu podporu a štedrosť, aby sme aj naďalej mohli uhrádzať potrebné výdavky a pripravovať pastoračné aktivity. Aktivity našej farnosti môžete podporiť finančne prostredníctvom pokladničiek v kostoloch alebo priamo na bankový účet farnosti.

IBAN: SK50 1100 0000 0026 2315 8188