Kežmarská pamätná medaila

IMG_6221-495x471 (1).jpg

Mesto Kežmarok má bohatú históriu so vzácnym historickým centrom. Katolícky chrám sv. Kríža patrí medzi najväčšie a najkrajšie gotické stavby na Spiši. V roku 1998 tento chrám povýšil pápež Ján Pavol II. titulom Basilica minor. Ponúkame Vám pamätnú medailu s vyobrazením mestského erbu a našej Baziliky minor sv. Kríža. Medaila má priemer 35 mm a je vyrazená do dvoch mincových kovov: mosadz a patinová mosadz. Môžete si ju zakúpiť v sakristii. Môže byť vhodným darčekom alebo spomienkou na naše mesto a chrám. Cena 6,- EUR. Súčasťou je krátky bulletín s históriou mesta a baziliky.