Gladioly opäť ozdobia baziliku v Kežmarku

50 (1).jpg

Po Vašom veľmi peknom ohlase a priazni z minulého roka, sme sa rozhodli aj tento rok  pred sviatkom Nanebovzatia Panny Márie bohato vyzdobiť hlavný oltár a bočné oltáre v našej bazilike gladiolmi rôznej farby a odrody. Vy, ktorí ste pestovateľmi týchto kvetov, chceme Vás pozvať, aby ste sa zapojili do výzdoby našej baziliky. Prineste v piatok 11. augusta od 14:00 do 17:00 hod. alebo v sobotu 12.8. od 7:00 do 11:00 hod. rezané gladioly z Vašej záhrady do našej baziliky, kde ich profesionálna aranžérka pripraví. Môžete napísať na lístok aj Vaše meno a priezvisko, prípadne odrodu gladiol, ktoré uvedieme pri oltári, že je to dar od Vás. V pondelok 14. augusta budú sv omše o 6:00 hod. a 18:00 hod. v Marianskom kostole. Sv. omša o 8:30 hod. bude v bazilike. V utorok 15. augusta na sviatok Nanebovzatia Panny Márie sa premení naša bazilika na kvetinovú záhradu na počesť Panny Márie. Bude otvorená pre pútnikov a ostatných záujemcov. Už teraz Vás o tom informujeme, aby tí z Vás, ktorí máte záujem a ochotu venovať tieto kvety na výzdobu, ste sa vedeli pripraviť.

Tu je krátka fotografická spomienka na nádhernú výzdobu z minulého roka.

Galéria

Počúvaj podcast kdekoľvek sa nachádzaš

Vyber si jeden z podcastov a počúvaj ho prostredníctvom tohto webu alebo cez jednu z obľúbených podcastových aplikácii.

Vonkajšie znaky a gestá pri modlitbe

Tento rok sa v Katolíckej cirkvi slávi ako Rok modlitby. V tejto časti Vám ponúkam praktické podnety pre farnosti, spoločenstvá a rodiny, ako prehĺbiť našu modlitbu. Prajem Vám príjemné počúvanie. 

Počúvaj na:

Spotify logoApple Podcasts logoGoogle Podcasts logo

Posolstvo evanjelia z nedele Zoslania Ducha Svätého (19.5.)

V mojom podcaste Božie slovo medzi nami (BSMN) Vám pravidelne ponúkam zamyslenie k evanjeliu najbližšej nedele. Teraz na Svätodušnú nedeľu je to nad úryvkom Jn 15,26-27; 16,12-15. Prajem Vám príjemné počúvanie!

Počúvaj na:

Spotify logoApple Podcasts logoGoogle Podcasts logo

Podporte nás

Ďakujeme za Vašu podporu a štedrosť, aby sme aj naďalej mohli uhrádzať potrebné výdavky a pripravovať pastoračné aktivity. Aktivity našej farnosti môžete podporiť finančne prostredníctvom pokladničiek v kostoloch alebo priamo na bankový účet farnosti.

IBAN: SK50 1100 0000 0026 2315 8188