Deň so svätými v Kežmarku

D85_7506-1024x683.jpeg

Dňa 1. novembra 2023 v Cirkvi prežívame slávnosť Všetkých svätých. Predvečer tejto slávnosti a samotný deň sme v našej Bazilike sv. Kríža v Kežmarku prežili deň so svätými (57 relikvií svätých a blahoslavených). Pri svätej omši o 10:00 hod. sa uskutočnila v úvode aj procesia s relikviami niektorých svätých. Aj takýmto spôsobom sme chceli upriamiť našu pozornosť na dôležitosť úcty svätých.

Všetci svätí odrážajú Božiu lásku, ale každý z nich má vlastný životný príbeh. Božia láska nemá iba jednu tvár, ale práve ich životy nám ukazujú, že láska môže byť kreatívna a bohatá. Vyprosujme si od nich pomoc, aby sme aj my mali rovnako blízky vzťah s Bohom, ako ho mali oni. Svätí nám neudeľujú Božiu milosť a dary. Tie udeľuje jedine Boh, ale svätí nám ich vyprosujú. Pripomíname, že klaniame sa jedine Bohu, svätých si len uctievame.

Viac fotografií z tejto slávnosti nájdete na našej Facebook stránke https://www.facebook.com/rkc.kezmarok.

Galéria

Počúvaj podcast kdekoľvek sa nachádzaš

Vyber si jeden z podcastov a počúvaj ho prostredníctvom tohto webu alebo cez jednu z obľúbených podcastových aplikácii.

Vonkajšie znaky a gestá pri modlitbe

Tento rok sa v Katolíckej cirkvi slávi ako Rok modlitby. V tejto časti Vám ponúkam praktické podnety pre farnosti, spoločenstvá a rodiny, ako prehĺbiť našu modlitbu. Prajem Vám príjemné počúvanie. 

Počúvaj na:

Spotify logoApple Podcasts logoGoogle Podcasts logo

Posolstvo evanjelia z nedele Zoslania Ducha Svätého (19.5.)

V mojom podcaste Božie slovo medzi nami (BSMN) Vám pravidelne ponúkam zamyslenie k evanjeliu najbližšej nedele. Teraz na Svätodušnú nedeľu je to nad úryvkom Jn 15,26-27; 16,12-15. Prajem Vám príjemné počúvanie!

Počúvaj na:

Spotify logoApple Podcasts logoGoogle Podcasts logo

Podporte nás

Ďakujeme za Vašu podporu a štedrosť, aby sme aj naďalej mohli uhrádzať potrebné výdavky a pripravovať pastoračné aktivity. Aktivity našej farnosti môžete podporiť finančne prostredníctvom pokladničiek v kostoloch alebo priamo na bankový účet farnosti.

IBAN: SK50 1100 0000 0026 2315 8188