Dávame Vám televízny tip

Unknown-382x471.jpg

RTVS uvedie v utorok 5. júla o 20:10 na Dvojke dokumentárny film s názvom Konštantínov tajný kód. Predstaví v ňom príbeh najstaršej slovenskej veľbásne “Proglas”, ktorá nemá obdobu v poézii 9. storočia. Medzi účinkujúcimi bude aj PaedDr. Marcel Gallík, PhD, učiteľ v Základnej škole s materskou školou sv. Kríža v Kežmarku,  ktorý stvárni postavu Rastislava a Dr. Donát Čarnogurský, kňaz Spišskej diecézy, ktorý stvárni postavu sv. Konštantína-Cyrila. Bližšie informácie nájdete TU.

Počúvaj podcast kdekoľvek sa nachádzaš

Vyber si jeden z podcastov a počúvaj ho prostredníctvom tohto webu alebo cez jednu z obľúbených podcastových aplikácii.

Vonkajšie znaky a gestá pri modlitbe

Tento rok sa v Katolíckej cirkvi slávi ako Rok modlitby. V tejto časti Vám ponúkam praktické podnety pre farnosti, spoločenstvá a rodiny, ako prehĺbiť našu modlitbu. Prajem Vám príjemné počúvanie. 

Počúvaj na:

Spotify logoApple Podcasts logoGoogle Podcasts logo

Posolstvo evanjelia z nedele Zoslania Ducha Svätého (19.5.)

V mojom podcaste Božie slovo medzi nami (BSMN) Vám pravidelne ponúkam zamyslenie k evanjeliu najbližšej nedele. Teraz na Svätodušnú nedeľu je to nad úryvkom Jn 15,26-27; 16,12-15. Prajem Vám príjemné počúvanie!

Počúvaj na:

Spotify logoApple Podcasts logoGoogle Podcasts logo

Podporte nás

Ďakujeme za Vašu podporu a štedrosť, aby sme aj naďalej mohli uhrádzať potrebné výdavky a pripravovať pastoračné aktivity. Aktivity našej farnosti môžete podporiť finančne prostredníctvom pokladničiek v kostoloch alebo priamo na bankový účet farnosti.

IBAN: SK50 1100 0000 0026 2315 8188