Blahoželáme a modlíme sa, Svätý Otče!

frantisek_papez.gif

V pondelok 13. marca si pripomíname 10. výročie zvolenia pápeža Františka. Rodným menom Jorge Mario Bergoglio pochádza z Argentíny. Narodil sa 17. decembra 1936. V roku 1958 vstúpil do rehole jezuitov. Za kňaza bol vysvätený v roku 1969. V roku 1992 bol vysvätený za biskupa a v roku 1998 bol menovaný za arcibiskupa so sídlom v Buenos Aires. V roku 2001 ho pápež Ján Pavol II. menoval za kardinála. Dňa 13. marca 2013 bol zvolený za 266. pápeža. Životopis pápeža Františka nájdete TU. Veľmi inšpiratívny pohľad na jeho desaťročné pôsobenie v službe pápeža si môžete prečítať TU.

Svätý Otec nás často vyzýva, aby sme sa za neho modlili. Spomeňme si v pondelok 13. marca na Petrovho nástupcu aspoň modlitbouOtčenáš, Zdravas a Sláva, prípadne 1 desiatok posvätného ruženca…

Počúvaj podcast kdekoľvek sa nachádzaš

Vyber si jeden z podcastov a počúvaj ho prostredníctvom tohto webu alebo cez jednu z obľúbených podcastových aplikácii.

Ježiš - vzor a učiteľ modlitby

Tento rok sa v Katolíckej cirkvi slávi ako Rok modlitby. V tejto časti Vám ponúkam praktické podnety pre farnosti, spoločenstvá a rodiny, ako prehĺbiť našu modlitbu. Prajem Vám príjemné počúvanie.

Počúvaj na:

Spotify logoApple Podcasts logoGoogle Podcasts logo

Posolstvo evanjelia z 14. nedele v Cezročnom období (7.7.)

V mojom podcaste Božie slovo medzi nami (BSMN) Vám pravidelne ponúkam zamyslenie k evanjeliu najbližšej nedele. Teraz je to nad úryvkom Mk 6,1-6. Prajem Vám príjemné počúvanie!

Počúvaj na:

Spotify logoApple Podcasts logoGoogle Podcasts logo

Podporte nás

Ďakujeme za Vašu podporu a štedrosť, aby sme aj naďalej mohli uhrádzať potrebné výdavky a pripravovať pastoračné aktivity. Aktivity našej farnosti môžete podporiť finančne prostredníctvom pokladničiek v kostoloch alebo priamo na bankový účet farnosti.

IBAN: SK50 1100 0000 0026 2315 8188