7 tipov ako prežiť nábožne veľkonočné sviatky

1. Od Kvetnej nedele do Veľkonočnej nedele si každý deň prečítajte úryvok z Evanjelia podľa Marka o Ježišovom utrpení a zmŕtvychvstaní (14,1 – 16,20 ). Rozprávajte sa a rozjímajte o jednotlivých postavách a ich konaní. 

2. Vykonajte si kajúcu pobožnosť. V našej farnosti ju ponúkneme v priamom prenose v pondelok 29.3. o 17:30 hod. Zmierte sa v rodinách a v susedstvách. Využite na to aj telefonáty. 

3. Sledujte  nábožne veľkonočné obrady vysielané z našej baziliky. Program nájdete v položke „Oznamy“.

4. Pomodlite sa s nami pobožnosť krížovej cesty na Veľký piatok o 11:00 hod. v priamom prenose z našej baziliky. 

5. V domácnostiach sa od Zeleného štvrtka do Veľkonočnej nedele pomodlite z brožúrky Liturgiu domácej cirkvi na Veľkú Noc. Odporúčame  sa ju modliť mimo vysielacie časy prenosov bohoslužieb. V brožúrke nájdete aj tri pobožnosti krížovej cesty.

6. Ak bude pekné počasie, urobte si prechádzku k nejakej kaplnke alebo ku krížu v prírode, ozdobte ho a pomodlite sa pri ňom.

7. Do pozornosti Vám dávame aj niektoré televízne tipy (Krížova cesta so Svätým Otcom na Veľký piatok, životopisný film o sv. Jánovi Pavlovi II. a pod.).  

Najdôležitejšie vec na záver. Z rôznych našich ponúk si vyskladajte pre Vašu rodinu alebo pre Vás osobne vlastný duchovný program nábožného prežitia veľkonočných sviatkov na celý týždeň, v ktorom nebude chýbať Božie slovo, modlitba, liturgia, stíšenie… Usporiadajte si celý týždeň tak, aby ste sa duchovne posilnili, nie znechutili. Požehnané veľkonočné sviatky!

4.7/5 - (15 votes)