40 dní bez alkoholu

V dnešnej náročnej dobe pandémie mnohí na Slovensku riešia ekonomické a osobné problémy alkoholom. Neuvedomujú si, že problémy neprestanú, ale sa prehĺbia a objavia sa ďalšie v podobe straty zamestnania a rozvratu vzťahov. Pozývame Vás prežiť 40 dní pôstneho obdobia bez alkoholuZačíname Popolcovou stredou 17. februára. Obetujme to aj aj za tých, ktorí si sami nedokážu pomôcť a odmietajú pomoc. Neraz je potrebná aj odborná pomoc a vždy podpora okolia, ale nadovšetko verme v Božiu pomoc a v silu modlitby. Prosím, dajte vedieť aj ostatným o tejto našej výzve.

K tejto výzve pridávam smutnú epizódu, keď malý princ z rovnomenného diela Antoine de Saint-Exupéryho navštívil 7 planét.

Na tretej planéte býval pijan. Návšteva uňho trvala iba krátko, ale malý princ bol po nej veľmi skľúčený. „Čo tu robíš?“ spýtal sa pijana, ktorý mlčky sedel pred radom prázdnych a radom plných fliaš. „Pijem,“ odvetil smutno pijan. „A prečo piješ?“ spýtal sa malý princ. „Aby som zabudol,“ povedal pijan. „Aby si zabudol na čo?“ vyzvedal malý princ a už-už ho začal ľutovať. „Aby som zabudol, že sa hanbím,“ priznal sa pijan a sklonil hlavu. „A prečo sa hanbíš?“ vypytoval sa neodbytne malý princ, pretože by mu rád pomohol. „Hanbím sa, že pijem!“ povedal pijan a odmlčal sa. A malý princ celý zmätený odišiel. Dospelí sú naozaj veľmi, veľmi čudní, vravel si cestou v duchu.“

4.7/5 - (15 votes)