40 dní bez alkoholu

No alcohol

V dnešnej náročnej dobe pandémie mnohí na Slovensku riešia ekonomické a osobné problémy alkoholom. Neuvedomujú si, že problémy neprestanú, ale sa prehĺbia a objavia sa ďalšie v podobe straty zamestnania a rozvratu vzťahov. Pozývame Vás prežiť 40 dní pôstneho obdobia bez alkoholuZačíname Popolcovou stredou 17. februára. Obetujme to aj aj za tých, ktorí si sami nedokážu pomôcť a odmietajú pomoc. Neraz je potrebná aj odborná pomoc a vždy podpora okolia, ale nadovšetko verme v Božiu pomoc a v silu modlitby. Prosím, dajte vedieť aj ostatným o tejto našej výzve.

K tejto výzve pridávam smutnú epizódu, keď malý princ z rovnomenného diela Antoine de Saint-Exupéryho navštívil 7 planét.

Unknown

Na tretej planéte býval pijan. Návšteva uňho trvala iba krátko, ale malý princ bol po nej veľmi skľúčený. „Čo tu robíš?“ spýtal sa pijana, ktorý mlčky sedel pred radom prázdnych a radom plných fliaš. „Pijem,“ odvetil smutno pijan. „A prečo piješ?“ spýtal sa malý princ. „Aby som zabudol,“ povedal pijan. „Aby si zabudol na čo?“ vyzvedal malý princ a už-už ho začal ľutovať. „Aby som zabudol, že sa hanbím,“ priznal sa pijan a sklonil hlavu. „A prečo sa hanbíš?“ vypytoval sa neodbytne malý princ, pretože by mu rád pomohol. „Hanbím sa, že pijem!“ povedal pijan a odmlčal sa. A malý princ celý zmätený odišiel. Dospelí sú naozaj veľmi, veľmi čudní, vravel si cestou v duchu.“