40 dní bez alkoholu

No-alcohol-720x471 (1).jpg

V dnešnej náročnej dobe pandémie mnohí na Slovensku riešia ekonomické a osobné problémy alkoholom. Neuvedomujú si, že problémy neprestanú, ale sa prehĺbia a objavia sa ďalšie v podobe straty zamestnania a rozvratu vzťahov. Pozývame Vás prežiť 40 dní pôstneho obdobia bez alkoholuZačíname Popolcovou stredou 17. februára. Obetujme to aj aj za tých, ktorí si sami nedokážu pomôcť a odmietajú pomoc. Neraz je potrebná aj odborná pomoc a vždy podpora okolia, ale nadovšetko verme v Božiu pomoc a v silu modlitby. Prosím, dajte vedieť aj ostatným o tejto našej výzve.

K tejto výzve pridávam smutnú epizódu, keď malý princ z rovnomenného diela Antoine de Saint-Exupéryho navštívil 7 planét.

Na tretej planéte býval pijan. Návšteva uňho trvala iba krátko, ale malý princ bol po nej veľmi skľúčený. „Čo tu robíš?“ spýtal sa pijana, ktorý mlčky sedel pred radom prázdnych a radom plných fliaš. „Pijem,“ odvetil smutno pijan. „A prečo piješ?“ spýtal sa malý princ. „Aby som zabudol,“ povedal pijan. „Aby si zabudol na čo?“ vyzvedal malý princ a už-už ho začal ľutovať. „Aby som zabudol, že sa hanbím,“ priznal sa pijan a sklonil hlavu. „A prečo sa hanbíš?“ vypytoval sa neodbytne malý princ, pretože by mu rád pomohol. „Hanbím sa, že pijem!“ povedal pijan a odmlčal sa. A malý princ celý zmätený odišiel. Dospelí sú naozaj veľmi, veľmi čudní, vravel si cestou v duchu.“

Galéria

Počúvaj podcast kdekoľvek sa nachádzaš

Vyber si jeden z podcastov a počúvaj ho prostredníctvom tohto webu alebo cez jednu z obľúbených podcastových aplikácii.

Vonkajšie znaky a gestá pri modlitbe

Tento rok sa v Katolíckej cirkvi slávi ako Rok modlitby. V tejto časti Vám ponúkam praktické podnety pre farnosti, spoločenstvá a rodiny, ako prehĺbiť našu modlitbu. Prajem Vám príjemné počúvanie. 

Počúvaj na:

Spotify logoApple Podcasts logoGoogle Podcasts logo

Posolstvo evanjelia z nedele Zoslania Ducha Svätého (19.5.)

V mojom podcaste Božie slovo medzi nami (BSMN) Vám pravidelne ponúkam zamyslenie k evanjeliu najbližšej nedele. Teraz na Svätodušnú nedeľu je to nad úryvkom Jn 15,26-27; 16,12-15. Prajem Vám príjemné počúvanie!

Počúvaj na:

Spotify logoApple Podcasts logoGoogle Podcasts logo

Podporte nás

Ďakujeme za Vašu podporu a štedrosť, aby sme aj naďalej mohli uhrádzať potrebné výdavky a pripravovať pastoračné aktivity. Aktivity našej farnosti môžete podporiť finančne prostredníctvom pokladničiek v kostoloch alebo priamo na bankový účet farnosti.

IBAN: SK50 1100 0000 0026 2315 8188