24 hodín pre Pána aj v Kežmarskej bazilike

24hodinweb-720x471 (1).jpg

Aj tento rok sa uskutoční pôstna kajúca iniciatíva s názvom „24 hodín pre Pána“. Jedenásty ročník tejto iniciatívy, ktorá sa koná z vôle pápeža Františka, má v Roku modlitby tému inšpirovanú šiestou kapitolou Listu Rimanom: „Putovanie v novom živote.“ porov. Rim 6, 4 V rámci iniciatívy sa aj naša farnosť symbolicky zapojí do tejto modlitbovej aktivity v piatok 15. marca 2024. Program v tento deň v Bazilike Sv. kríža bude nasledujúci:

16:30 svätá omša za účasti detí;

17:30 krížová cesta modlia sa detí zo ZŠ Nižná brána;

18:00 svätá omša vysielaná prostredníctvom rádia Mária;

po jej skončení sv. omše bude vyloženie Najsvätejšej Sviatosti Oltárnej;

19:00 modlitba posvätného ruženca – potom tichá adorácia;

20:00 – 20:30 chvály – potom tichá adorácia;

21:00 – 21:30 video – krížová cesta podľa filmu Umučenie Krista;

21:45 záver adorácie a Eucharistické požehnanie.

V čase od 19:00 do 21:00 bude možnosť pristúpiť k sviatosti zmierenia, alebo k duchovnému rozhovoru.

Všetkých vás srdečne pozývame aj takýmto spôsobom sa zapojiť do príprav na odpustovú slávnosť i k pôstnej iniciatíve pápeža Františka.

Niektoré praktické návrhy pre katechézu o modlitbe

V mojom podcaste Božie slovo medzi nami (BSMN) Vám pravidelne ponúkam zamyslenie k evanjeliu najbližšej nedele. Teraz na 5. veľkonočnú nedeľu je to nad úryvkom Jn 15,1-8. Prajem Vám príjemné počúvanie!