Ďakujeme za nádhernú kvetinovú výzdobu v našej bazilike

IMG_9616-1-640x471 (1).jpg

Počas uplynulých dní sa v našej Bazilike sv. Kríža uskutočnila kvetinová výstava a výzdoba na počesť Panny Márie. Božia Matka je najkrajším kvetom v záhrade Božej milosti, ktorá je vzorom čistoty, krásy a pokory. V zahraničí je rozšírený zvyk vyzdobiť kostoly kvetmi, ktoré sú typické pre niektorú krajinu alebo ročné obdobie (tulipány, ruže a pod.). Pre tento podtatranský kraj sú obľúbeným kvetom gladioly, ktoré zvyknú kvitnúť v letných mesiacoch. Chceme sa zo srdca poďakovať Vám, ktorí ste darovali zo svojich záhrad gladioly pre našu baziliku. Zvlášť sa chceme poďakovať p. vedúcej a všetkým pracovníkom Kvetinárstva NIKA a dobrovoľníkom, ktorí pripravili výnimočnú a nádhernú výzdobu.Chceli by sme založiť každoročnú tradíciu kvetinovej výzdoby baziliky na sviatok Nanebovzatia Panny Márie. Ďakujeme všetkým aj za finančnú podporu tejto výzdoby. 

Aspoň na fotkách ešte zaspomínajme na krásnu výzdobu…

Galéria

Počúvaj podcast kdekoľvek sa nachádzaš

Vyber si jeden z podcastov a počúvaj ho prostredníctvom tohto webu alebo cez jednu z obľúbených podcastových aplikácii.

Vonkajšie znaky a gestá pri modlitbe

Tento rok sa v Katolíckej cirkvi slávi ako Rok modlitby. V tejto časti Vám ponúkam praktické podnety pre farnosti, spoločenstvá a rodiny, ako prehĺbiť našu modlitbu. Prajem Vám príjemné počúvanie. 

Počúvaj na:

Spotify logoApple Podcasts logoGoogle Podcasts logo

Posolstvo evanjelia z nedele Zoslania Ducha Svätého (19.5.)

V mojom podcaste Božie slovo medzi nami (BSMN) Vám pravidelne ponúkam zamyslenie k evanjeliu najbližšej nedele. Teraz na Svätodušnú nedeľu je to nad úryvkom Jn 15,26-27; 16,12-15. Prajem Vám príjemné počúvanie!

Počúvaj na:

Spotify logoApple Podcasts logoGoogle Podcasts logo

Podporte nás

Ďakujeme za Vašu podporu a štedrosť, aby sme aj naďalej mohli uhrádzať potrebné výdavky a pripravovať pastoračné aktivity. Aktivity našej farnosti môžete podporiť finančne prostredníctvom pokladničiek v kostoloch alebo priamo na bankový účet farnosti.

IBAN: SK50 1100 0000 0026 2315 8188