RODÁCI

Kňazi v pastorácii:
Mgr. Ing. Maroš Kuffa, Dr.h.c.
Narodil sa: 24. 12. 1959.
Miesto narodenia: Kežmarok.
Vysvätený: 18. 6. 1994.
Pôsobiská:
1994 – kaplán vo Vrbove – Žakovciach.
1994 – kaplán Žakovce.
1995 – správca farnosti Žakovce.
1997 – excurendo Abrahámovce (do 1998). Dr.h.c. – TU v Trnave.
ThDr. Peter Olekšák PhD.
Narodil sa: 12. 5. 1969.
Miesto narodenia: Kežmarok.
Vysvätený: 17. 6. 1995.
Pôsobiská:
1995 – kaplán v Ružomberku.
1996 – redaktor v rádiu Lumen.
1997 – dosiahol licenciát z teológie KUL v Lubline.
1998 – správca farnosti Švošov., zároveň duchovný správca a odborný asistent PF v Ružomberku. 2001 – ThDr. Z pastorálnej teológie – KUL v Lubline.
2003 – prodekan Filozofickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku.
PaedDr. Marcel Heldák
Narodil sa: 30. 4. 1969.
Miesto narodenia: Kežmarok
Vysvätený: 17. 6. 1995.
Pôsobiská:
1995 – kaplán v Spišskej Novej Vsi.
1996 – správca farnosti v Hnilci.
1998 – správca farnosti Kňažia.
2003 – dosiahol titul PaedDr. na Pedagogickej fakulte KU v Ružomberku.
Mgr. Vladimír Klein
Narodil sa: 6. 7. 1973.
Miesto narodenia: Poprad – Spišská Sobota.
V ďalších rokoch žil v Malom Slavkove.
Vysvätený: 19. 7. 1997.
Pôsobiská:
1997 – kaplán v Starej Ľubovni.
1998 – správca farnosti Tvarožná.
1998 – ZVS.
1999 – správca farnosti Zuberec.
2001 – TF – TU Trnava, ukončené dvojročné doplňujúce štúdium v odbore pastorácia mládeže.
Mgr. Igor Dlugosch
Narodil sa: 10. 11. 1972.
Miesto narodenia: Kežmarok.
Vysvätený: 20. 6. 1998 v Spišskej Kapitule.
Pôsobiská:
1998 – kaplán v Ružomberku.
2001 – kaplán v Spišskej Kapitule.
2002 – správca farnosti Podolínec (Lomnička).
2002 – notár Cirkevného súdu Spišského biskupstva.
2004 – správca farnosti Komjatná.
Mgr. Matúš Perignáth
Narodil sa: 13. 11. 1976 v Kežmarku.
V ďalších rokoch žil v Malom Slavkove.
Vysvätený: 15. 6. 2002.
Pôsobiská:
2002 – kaplán Nižná.
2004 – kaplán Kluknava.
2007 – správca farnosti Rudňany.

Rehoľníci:
Ing. Mgr. Ján Majerčák, SJ
Narodil sa: 20. 7. 1943.
7. 1967 – ukončil VŠ ekonomickú v Bratislave a získal titul Ing.
1967 – 1974 – pôsobil ako stredoškolský profesor.
1974 – 1978 – pracoval ako výskumný pracovník vo Výskumnou ústave.
1978 – 1983 – metodik informačných sústav v STV.
Od 1983 na invalidnom dôchodku kvôli následkom mozgovej obrny z detstva.
1986 – 1990 – bol organistom u pátra Porubčana.
2. 7. 1990 – noviciát Spoločnosti Ježišovej v Trnave.
Vysvätený: 29. 6. 1996.
15. 8. 2003 zložil večné sľuby.
Pôsobiská:
1996 – 1997 – prefekt noviciátu v Trnave.
1997 – 2008 – provinčný ekonóm rehole v Bratislave.
Od 13. 5. 2008 exercitátor v Exercičnom dome pod Kalváriou v Prešove.
Mgr. Peter Slobodník, CSsR
Narodil sa: 13. 08. 1971.
Miesto narodenia: Kežmarok.
Dátum vysviacky: 20.06.1998.
Pôsobiská:
1990 - 1991 noviciát Lubaszowa (Poľsko)
1991 - 1993 štúdium Krakow (PL)
1993 - 1999 štúdium Innsbruck (Rakúsko)
1999 - 2008 kláštor Bratislava - výpomoc na ľudových misiách, vydavateľstvo Slovo medzi nami,
2005-2008 viceprovinciálny vikár, od 2005 rektor kláštora.
Mgr. Rastislav Dluhý, CSsR
Narodil sa: 21. 1. 1974.
Miesto narodenia: Kežmarok.
Dátum vysviacky: 18.6.2000
Pôsobiská:
prefekt študentov 2000-2008
Mgr. Patrik Grotkovský, CSsR
Narodil sa: 9. 10. 1973.
Miesto narodenia: Kežmarok.
Dátum vysviacky: 20. 6. 1999.
Pôsobiská: kláštor v Podolínci, okrem iného pracuje aj ako ekonóm.

V našich modlitbách ostáva:
Ing. Mgr. Eduard Šoltés – brat Eliáš, OFM
Narodil sa: 10. 8. 1963.
Miesto narodenia: Kežmarok
1986 – ukončil štúdium na VŠ dopravnej v Žiline. Po ZVS 5 rokov pracoval v poľnohospodárskom družstve v Kežmarku.
1992 – vstúpil do noviciátu Menších bratov a prijal meno Eliáš,
1993 – nastúpil na Teologickú fakultu Trnavskej univerzity.
1996 – 1999 – študoval a štúdium ukončil na medzinárodnom františkánskom teologickom inštitúte v Jeruzaleme, slávnostné sľuby zložil 27. 9. 1997 v Bratislave. Po návrate zo Svätej zeme pôsobil v Nových Zámkoch, tam 4. 3. 2000 prijal diakonské svätenie. Ako diakon pôsobil v Hlohovci.
Dátum vysviacky: 9. 6. 2001 – bol v Bazilike sv. Kríža v Kežmarku vysvätený za kňaza.
Pôsobiská: pôsobil ako magister – vychovávateľ v Bratislave.
Po ťažkej chorobe odovzdal dušu Pánovi 19. 1. 2005.

Odpočinutie večné daj mu, Pane a svetlo večné nech mu svieti!